TEHLİKELİ ZAMAN

        Kabul edelim ki; bizler, dünyanın en güzel, dünyanın en özel ve dünyanın en muazzam mülkünün üstünde oturuyoruz. Bu bir şans, bu bir nasip, bu bir kader ve bu, dünya üstündeki, en zorlu imtihandır. Benim inancım ile imanım; “Müslümana, dünya üstünde rahat yok!’’ diyor. İmanımın bu cümlesine ek olarak, Türkiye cumhuriyeti kimliğim; “hem Müslüman, hem de Türkiye’ye ait isen, dert ve keder, senin kaderin. Bunu kabul et ve imtihanı kazanmaya bak!’’ diyor.

        2013 yılındaki gezi olaylarından bu yana, Türkiye, çok yara aldı, sendeledi, ama yıkılmadı. 17/25 Aralık yargı darbesi ile milletin aklı bulandı, o dönem birisi; “ayakkabı kutusu’’ dese, bu darbenin karşısında olanlar bile, imalı imalı gülmeye başlıyordu. Yani; her zaman olduğu gibi, olgu, o dönemde de, algı karşısında yenik düşmüş idi. Ve son olarak, asrın ihaneti olan, 15 Temmuz işgal girişimini yaşadı bu ülke, bu millet. Neyse ki; o gece olgu, algı, beyaz, siyah ve hak, batıl karşısında yenik düşmedi ve bugün ezan, semalarda hala yankılanıyor, bugün bayrak, göklerde hala dalgalanıyor ve bugün bizler, bağımsız bir ülkede, hür ve özgür bir şekilde yaşamaya devam ediyoruz. 

        Evet, bugünkü rahatlık için, şükür üstüne şükür edelim. Kabul, 15 Temmuz gecesi, yazılan destan ve elde zafer ile her fırsatta övünüyoruz, övünmekte de, son derece haklıyız. Ancak tehlike, belki de aynı güç ile devam ediyor. Peki, ama bu tehlikeli havadan, kim, ne kadar haberdar? 15 Temmuz tehlikesi, nasıl ve neden devam ediyor? Araştırmalarıma göre, son seçimde, TSK üyelerinin %85’i muhalefet partilerine oy vermiş. TSK içinde, neden bu kadar iktidar nefreti var? Eski genelkurmay başkanı; “fetö’nün siyasi ayağı’’ olarak, o gecenin hedefi olan, iktidarı ve cumhurbaşkanını suçluyor. Peki, bu Paşa’ya, bu güç, bu cesaret nereden geliyor? Madem böyle düşünüyor ve madem böyle bir iddia içinde idi de, neden bugüne kadar sustu ve neden bugün konuşuyor?

        Bu sorulara cevap arıyor iken, ülke gündemine ve 10 15 gün içinde olan gelişmelere ve yaşadığımız olaylara, sakince bakalım lütfen. Sahneye ilk olarak, kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti cumhurbaşkanı giriyor ve içindeki Türkiye nefretini kusarak, belki de, ‘’Türkiye yalnız’’ algısını körüklüyor. O çıkıyor, sahneye katil Esad giriyor. Türk askerini şehit ederek, ülkemizi savaşa sokmak istiyor. O çıkıyor, sahneye muhalefet lideri giriyor ve 15 Temmuz gecesi, tankların arasından geçerken, darbecilere, “kolay gelsin arkadaşlar’’ dediğini unutarak, darbecilerin hedefi olan cumhurbaşkanına, ‘’fetö’nün siyasi ayağı sensin!’’ diyor.

        Kötü koku salan, bu havayı üreten, bu ülkeyi bölmek isteyenlere, cesaret veren kim bilmiyorum. Ancak gözlemlerime ve soluduğum havaya göre, düşmanın, o geceden daha tehlikeli geldiğini görüyorum. Zaman tehlikeli ise, dua edelim secde secde

Ziyaret: 2226

Yazar: omerali

4 thoughts on “TEHLİKELİ ZAMAN

  ibrahim sağdıç

  (15 Şubat 2020 - 22:58)

  tehlike milletimiz için her daim var olacaktır;
  her daim var olacak bir başka şey ise milletimizin basireti ve feraseti.
  reis bu akşam dedi; kimse beni beklemez, gerekeni yapar diye.
  Allah-u alem geçen sefer yapamadığımız için hayıflandığımız şeyler var; bu sefer gözümüzü kırpmadan yaparız.

  AffiliateLabz

  (16 Şubat 2020 - 10:54)

  Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  Fatih albayrak

  (17 Şubat 2020 - 13:46)

  Yüreği güzel insan rabbime şükürler olsunki senin gibi biriyle kardeş olmayı nasip etmiş.Bu vatanda yüreği deli taylar gibi coşan insanlar var oldukça osmanlının mirasını emanet bilenler oldukça sahadetın anlamını yasayarak mucadele eden islamin bayraktarlığını kendine vazife eyleyen bu milletin önünde Allahın izniyle kimse duramaz. Çanakkalede dumlupınarda malazgırtte duymadıkları gibi.
  Allaha emanet ol kardeşim tüm mutluluklar seninle olsun inşallah

  Ibrahim

  (18 Şubat 2020 - 03:59)

  Yüreğine sağlık kalp gözü açık olanlar gerçekleri görebiliyor Allah a emanet ol selâm ve dua ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir