O Ruh’tan Ne Haber?

        Bir rivayete göre, Hz. Ayşe annemiz, bir gün, peygamber efendimiz S.A.V’’e ‘’ya Resulullalh, beni ne şekilde seviyorsun?’’ diye sorar. Peygamber efendimiz ise; “ya Ayşe, seni kördüğüm gibi seviyorum.’’ şeklinde cevap verir. Bu cevap doğal olarak, Hz. Ayşe’nin hoşuna gider. Aradan bir zaman sonra, Hz. Ayşe; “ya Resulullah, o kördüğüm ’den ne haber?’’ der. Peygamber efendimizin verdiği cevap ta; “kördüğüm, ilk günkü gibi ya Ayşe.’’ olur. Böyle bir şeyi, neden mi anlattım? Bunun sebebini, yazının ilerleyen satırlarını okuyup, hep beraber anlayacağız.

        Ne yazık ki; ülkenin tam ortasında, kendini bu vatana ait her bir insanine, yüreğine tuhaf bir huzursuzluk salan, garip bir rüzgâr esiyor. Ha bu durum, yeni durum mu? Elbette değil. Haç’a en yakın dostu, Hilal’in de, en büyük düşmanı olan bu rüzgâr, Selçuklu devletinin kurulduğu gün de esiyor idi, dünyanın son gününe kadar da, esmeye devam edecek. Bu rüzgâr, esmeye devam edecek ancak, ne zaman güçlü esti ise, bu ülkeye yüz yıl, altmış yıl, elli yıl kaybettirdi. Düşmanın güç verdiği rüzgâr, hiç bir zaman durmadı ve hiç bir zaman da durmayacak. Fakat dünyanın düzen değiştirdiği bu zamanlarda, ülkemizin içinde, çıkacak en ufak kargaşa bile, Türkiye’yi, kurulacak yenidünya düzenin dışına itebilir, daha doğrusu itecektir.

        Geçen hafta yaptığımız gibi, gündeme, yaşadığımız olaylara, Türkiye’nin içinde dolaşan havaya ve kimin, ne dediğine, sakince bakalım. 2018 ilk başkanlık seçimlerinden sonra, Türkiye için, birileri kargaşa düğmesine bastı. İlk olarak, 2018 yılının, ağustos ayında, kur saldırısı geldi. Fakat sadece dolar değil, dolar ile beraber, soğan, patates, ekmek, su fiyatları bile, yüzde bin arttı. Bu fiyat artışları, milletin sinir uçlarına dokundu ve 2019 31 Mart yerel seçimlerde, çoğu belediye, özellikle de İstanbul büyükşehir belediyesi, yüreğinde, ‘’Türkiye’’ diye bir dert olmayan insanlara geçti.

        Yalan yok. Bu ülkeyi bölmek isteyenler, bu milleti pes ettirip, birlik ruhunu hedef alanlar ve bu vatanı işgal etmek için uğraşanlar, çıkarılmak istenilen kargaşa taşlarını, muazzam bir şekilde döşediler. Eski yaşanan olayları, tekrar saymaya gerek yok. Sadece 18 Şubat 2020 günü, yaşanan olaylara bakıldığı vakit, ülkemiz için, yeni bir kargaşa planının hazırlandığını, çok net bir şekilde görülüyor.

        O gün ne mi oldu? 15 Temmuz gecesi, yarım ağızla darbeyi kınayıp, sonra susan, 11. Cumhurbaşkanımız konuştu. Gezi kalkışmasını savunup, ‘’demokrasi, sadece sandık değildir’’ gibi, alçak bir cümle kurarak, darbeleri meşru kıldı. Tesadüf bu ya; bundan sadece saatler sonra, gezi darbecileri, mahkemece berbat ettiler.

        Bütün bu tabloya bakınca, Türkiye için, bir kargaşa ve hatta bir darbe planının hazırlandığını görüyorum. Şimdi asıl soru şu; düşman, ülkemizi yıkmak için, güçlü hazırlık yapıyor iken, milletin iradesinden ne haber? Yeni gezi kalkışması hazırlanıyor, ülkeye huzursuzluk ekiliyor iken, dua kıyamından ne haber? Ve hala darbe heveslisi insanlar var iken, 15 Temmuz gecesini, aydınlık sabaha çıkaran, o kutlu ruh ’tan ne haber?

Ziyaret: 1243

Yazar: omerali

2 thoughts on “O Ruh’tan Ne Haber?

  AffiliateLabz

  (24 Şubat 2020 - 16:20)

  Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  Mustafa

  (27 Şubat 2020 - 23:01)

  Kalemine, yüreğine sağlık kardeşim.
  Selamlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir